Інтерв’ю з Trøath

Напередодні нашої вечірки поспілкувалися із одним із двигунів андеграундного руху у Львові Сергієм Яськівом.

– Із чого саме почався твій шлях у музиці?

Історія така, що мені в руки колись попав чисто випадково AKAI APC 40. Він працював сумісно з Abletone  Live  і мені дуже було цікаво як це все працює:) Як почав вникати в музику, зрозумів що я не можу бути до цього байдужим.

-Які виконавці надихали тебе на початку? Як із того часу змінився твій саунд?

Я з самого початку знав, що хочу грати важку музику. Надихали мене такі виконавці як Kwartz, Ontal, H880, SHXCXCHCXSH і багато інших, зі схожим звучанням. Це доволі тяжкий і експериментальний саунд для сприйняття. Ця музика не давала мені сидіти на місці, я завжди був в пошуку якогось незвичного звучання і поринав глибше в електроний світ. З того часу я багато пізнав нових цікавих для мене жанрів музики і можу сказати, що на даному етапі я  не ставлю для себе якісь обмеження в напрямках музики.

 – Що ти відчуваєш, коли знаходишся на сцені?

Перші часи я дуже переживав та, по правді кажучи, і зараз пролітає хвиля переживань. Для себе я зрозумів, що суть не в зведенні треків, а в тому яку ти створиш атмосферу під час виступу. Це не просто, коли ти стараєшся  вести по тонкій ниточці,  з якої злетіти  дуже легко. На виступі я повністю зконцентрований на тому, що роблю і у мене немає лишнього часу на відволікання, бо я прийшов з сильною зброєю яку хочу показати))) 

– Яку ідею ти вкладаєш у свій проект РВАНЬ? Хто придумав назву?

Одного разу я був у горах і випадково почув від місцевого вислів “ото рвань!” Тоді я одразу сказав, що вечірка буде називатись так 🙂 А в цілому РВАНЬ – це проект, який пропагандує темну сторону музики. Мені дуже не вистачало у львові вечірок такого формату з жосткістю, чіткістю і своєрідною ритмічністю. Це спонукало запустити серію своїх вечірок. Люди, які поринають в цю атмосферу байдужими точно не залишаються: або розуміють, що це те що їм не хватало, або більше не прийдуть, бо розуміють що це не їх  формат. Але найчастіше, коли виходять з танцполу враження від атмосфери “оце РВАНЬ!)”. Сам проект не масштабний, але те, що я хотів передати, я передав.

 – Скільки часу існує СКВОТ404? Розкажи історію цього місця.

Сквот 404 дуже молоде дитя, яке я дуже полюбив )  ми запустили його в кінці весни 2019 року і, як на мене, публіка його також полюбила з перших разів опинившись там. Так, є багато ще над чим працювати, але на все свій час . Ми запустили Арт Гараж Сквот насамперед для розвитку локальної сцени. Є багато ініціативних і цікавих людей, ми завжди відкриті до експериментів з іншими проектами, також з людьми різних творчих напрямків. Як на мене, Сквот – це місце, яке  повино давати можливість розвиватись і формовувати нову локальну культуру.

 – Яким був твій найцікавіший музичний експеримент? 

Спочатку я дуже зацікавився лайвами, але, хто хоч раз намагався  створювати щось своє знає, наскільки це не просто. Експериментами немає краю ) Я зрозумів, що до лайвів мені ще далеко, немає напрацьованої бази, з якою я можу працювати, треба практики і технічних навичок, тому я вирішив, що спочатку буду  вивчати музику в цілому так і займатись діджеїнгом. Якщо  говорити про виступи та DJ сети, то кожний мій виступ можна назвати експериментом:  я люблю дуріти з музикою, іскажати ЇЇ,  понижувати чи підвищувати швидкості вслухаючись в якісь нові ритми цікаві для мене. Я розумію, що є багато варіацій як її подати і як зробити ту чи іншу атмосферу, це дуже цікаво ) 

– Кого із сучасних артистів міг би виділити? 

 Насправді,  зараз багато талановитих митців, які роблять нереально крутий стаф. Я можу виділити таких виконавців як Blind Delon, Chrome Corpse, Buttechno, Hundred Crusades, Violet Poison і багато інщих які мене надихають рухатись і  розвиватись дальше  

 – Кілька років тому ти займався тату мистецтвом. Не задумувався над тим, щоб відновити свою роботу тату-майстра і поєднувати зі своєю діяльністю?

Інколи я сиджу і малюю щось, інколи  пролітає думка щось собі набити ) Але в цілому ні, як почав захоплюватись музикою, настільки вона мені стала цікава, що до сьогоднішнього дня я ніяк не можу зупинитись експерементуватити і шукати себе у ній.

– Яку неелектронну музику ти слухаєш?

Коли я не слухаю музики то я від неї відпочиваю. Іноді це також потрібно і я просто її не слухаю буває по кілька днів . Коли не слухаю електронщину, то перевагу віддаю живим інструментам таким як варган,  тамтам, діджеріду, на мою думку, це інструменти, які створюють нереально круті вібрації.

– Як ти думаєш, що відчувають люди, які танцюють під твій сет на вечірці?

Завжди стараюсь здивувати слухача, тому дуже викладаюсь. Мабуть люди, які відчувають цю атмосферу і подачу  стають не байдужими до того, що я роблю. Стараюсь слухача підхопити на свою хвилю і вести до кінця виступу, для цього потрібно багато практики.

– Які у тебе плани в музиці на майбутнє?

Мені насправді дуже хочеться вкладати свої сили в розвиток локальної сцени, щоб і у нас у Львові розвивалось багато нових цікавих імен та проектів. Також хочу, щоб люди могли  більш розбиратись в  музичних няпрямках  і могли дати конструктивну критику щодо подій та артистів. Багато часу вимагає створеня свого власного  стафу, це тяжка робота яка вимагає терпіння. Вірю, що Львів  може показати українській сцені і поза її межами свою круту подачу і бачення !!!  З 2020  з новими ідеями і силами  плануємо  запустити серію вечірок UNDERSPORT, хочемо трошки поміняти концепцію та політику наших вечірок .

Підготувала Mavka Lisova.

One Reply to “Інтерв’ю з Trøath”

  1. Довелось посетить 3 вечеринки из серии “РВАНЬ”, включая самую первую. Сквот 404 действительно достаточно колоритная локация, антураж которой отлично подчёркивает атмосферу музыки, что там звучит. В первую ночь помню как пришёл ещё заранее, и уже с первых треков мог отметить качественный(громкий) саунд из совсем небольших колонок. Видимо дело было в акустике помещения, но я бы мог поставить его на уровень с саундом из моего любимого клуба Underground. Помню тройку диджеев по лайнапу, вторым из которых выступал именно Throat, который открыл для меня техно со стороны глубокого и тёмного звучания. Хоть я всегда любил быструю и взрывную электронику, но под его музыку у меня ни разу не возникло желание “пойти присесть отдохнуть”, а для меня это основной показатель) Помню после него выступал исполнитель с весьма другим стилем, более быстрым и жёстким, хочу также отметить и его. И на выходе из Сквода в ту ночь я сказал себе, что это техно мне понравилось больше всего из того, что я до этого слышал, ввиду своей новизны звучания. Ну и как это обычно бывает, первое впечатление наиболее запоминающееся, поэтому ту первую РВАНЬ я ещё долго буду вспоминать. Желаю команде РВАНЬ творческих успехов и осуществления идей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *